Spotkanie online
Spotkanie online

KONKURS
architektoniczno-
-urbanistyczny
Patchwork Łódź

„Chcemy, żeby fragment Łodzi, na terenie którego tworzymy Fuzję, był przyjaznym i pełnym życia miejscem. Niedostępny do tej pory kwartał zabudowy pofabrycznej zamieniamy w otwartą, publiczną przestrzeń zachęcającą do interakcji społecznych. Do ceglanych budynków magazynowych i produkcyjnych wprowadzimy nowych użytkowników biur, hoteli, mieszkań i różnorodnej oferty usługowej, gastronomicznej. Wychodzimy poza teren inwestycji, żeby zintegrować Fuzję z istniejącą tkanką miejską. Ważna jest dla nas cała przestrzeń, w tym ogólnodostępne tereny zielone, place publiczne. Kreatywne podejście w jej projektowaniu jest niezwykle istotne dla stworzenia miejsca, w którym każdemu będzie się żyło przyjemniej.

 

Zachęcamy młodych adeptów architektury i urbanistyki do uważnego przyjrzenia się przestrzeni byłych zakładów włókienniczych K. Scheiblera i opracowania ciekawych pomysłów, które mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia jej użytkowników.”

 

Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu

Konkurs skierowany do studentów Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego.
Zadanie konkursowe:
Przedstaw swoją koncepcję na projekt przestrzeni publicznej na terenie byłych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera.
Zasady konkursu:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie www.echo-fuzja.pl/patchwork do 15 listopada 2019r.

 

2. Prześlij swoją pracę konkursową na adres Tymienieckiego 5/7, 90-365 Łódź, z dopiskiem: „biuro inwestycji Fuzja – Echo Investment, konkurs Patchwork Łódź” lub złóż osobiście pod powyższym adresem do 28 lutego 2020 r.

 

3. Wyniki konkursu ogłosimy 31 marca 2020 r. na stronie www.echo-fuzja.pl/patchwork

WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY

I miejsce
– miesięczny zagraniczny staż w renomowanym  biurze architektonicznym STIR Architecture w Amsterdamie + 4-dniowa wycieczka do Amsterdamu i Utrechtu po najnowszych realizacjach biura STIR Architecture
II miejsce
– miesięczny  staż w renomowanej polskiej pracowni architektonicznej Medusa Group + 4-dniowa wycieczka do Amsterdamu i Utrechtu po najnowszych realizacjach biura STIR Architecture
III miejsce
– 4-dniowa wycieczka do Amsterdamu i Utrechtu po najnowszych realizacjach biura STIR Architecture

PYTANIA DOTYCZĄCE KONKURSU PATCHWORK - FUZJA

SPRAWDŹ

PATRONAT

 

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi

 

PATRONI MEDIALNI