11.08.2021

W najbliższy sobotni wieczór (14 sierpnia) Fuzja zaprasza na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu artystów z zespołu Venus String Quartet. Muzycy zagrają dla gości we wnętrzu zabytkowej Kotłowni, stanowiącej część historycznej elektrowni Scheiblerów. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Poleskim Ośrodkiem Kultury. Z kolei w niedzielę w Ogrodach Anny po raz kolejny pojawią się twórcy podcastu Psia Stacja, którzy tym razem poprowadzą praktyczne zajęcia z podstaw nauki posłuszeństwa naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

 

Sobotni wieczór w Fuzji zapowiada się bardzo muzycznie. A to za sprawą młodych zdolnych artystów z Akademii Muzycznej w Łodzi, którzy tworzą zespół Venus String Quartet. W ruch pójdą skrzypce, altówka oraz wiolonczela, a wnętrze zabytkowej Kotłowni wypełni muzyka filmowa oraz rozrywkowa. W klasycznym wykonaniu usłyszymy takie hity, jak Pretty Woman, Hallellujah, All You Need Is Love oraz największe przeboje zespołu Abba. Pojawią się także polskie akcenty m. in. walc z filmu Noce i Dnie czy Lubię wracać tam, gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego. Koncert odbędzie się w godzinach 19:00 – 20:00 (wstęp bezpłatny). Venus String Quartet powstał w 2009 roku i jest laureatem licznych międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. 14 sierpnia w urokliwym wnętrzu Kotłowni zagrają dla nas: Agata Miłoś (skrzypce), Adrianna Zając (II skrzypce), Malwina Miękoś (altówka) i Monika Korzepa (wiolonczela).

 

W sobotę skorzystać będzie można ponadto z darmowego serwisu rowerowego, który czynny będzie w godzinach 10:00 – 18:00, a także wziąć udział w warsztatach szachowych prowadzonych przez łódzką szkołę „Krzyś” (11:00 – 14:00). Grę w szachy będziemy kontynuować również w niedzielę w tych samych godzinach. W niedzielny poranek (10:00 – 12:00) w Ogrodach Anny gościć będzie szkoła jogi Lido Movement Studio, która zaproponuje ćwiczenia wpływające na harmonię ducha i ciała. Z kolei od godziny 12:00 do 15:00 spotykamy się w Fuzji z twórcami podcastu Psia Stacja. Specjaliści poprowadzą tym razem praktyczne zajęcia z zakresu posłuszeństwa psiaków oraz przybliżą, jak nauczyć naszych milusińskich podstawowych komend. Na spotkanie i rozmowy zapraszamy wszystkich miłośników psów wraz z pupilami.

 

Niedzielny wakacyjny wieczór w Fuzji to także dobre kino. Wspólnie z Polówką Fuzja zaprasza na dwa seanse filmowe. Pierwszy – w ramach Mini Polówki, odbędzie się o godzinie 18:30, wyemitowany zostanie wtedy film pt. Niezwykłe lato z Tess. Natomiast o godzinie 21:00 zapraszamy do Kotłowni na film pt. Nie tak miało być, w reżyserii Amandy Kernell.

 

Przez cały weekend w Fuzji trwać będą zabawy i gry planszowe. W Ogrodach Anny pogramy w badmintona, ping-ponga czy popularne piłkarzyki. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na wszystkich gości czekać będzie Pan Rowerski z pyszną kawą, skosztować będzie można również naturalnych lodów o różnorodnych smakach, które zaproponuje koncept „U lodziarzy”.

 

Szczegółowy harmonogram sierpniowych wydarzeń w Fuzji znajduje się na stronie https://fuzja-echo.pl/fuzjalodz/fuzja-z-latem/fuzja-z-latem-w-ogrodach-anny/