11.05.2020

Apartamentowce Fuzji osiągnęły najwyższy punkt konstrukcyjny. W nieco ponad rok od wbicia pierwszej łopaty Echo Investment jest blisko zakończenia budowy dwóch budynków mieszkalnych wpisujących się w tę miastotwórczą, wielofunkcyjną inwestycję. Znajdą się w nich 274 komfortowe apartamenty dla tych, którzy chcą mieszkać wygodnie w zrewitalizowanej części Łodzi z niepowtarzalną atmosferą i licznymi udogodnieniami na wyciągnięcie ręki.

Rok temu Echo Investment wbiło pierwszą łopatę pod budowę Fuzji, kolejnego miastotwórczego projektu w portfolio dewelopera. Teraz realizacja pierwszego etapu tej wielofunkcyjnej inwestycji zbliża się do końca. Dwa apartamentowce osiągnęły planową wysokość, trwa renowacja fasady zabytkowej elektrowni Karola Scheiblera. Całość prac tego etapu zakończy się jeszcze w tym roku. Na początku przyszłego roku wprowadzą się do Fuzji pierwsi mieszkańcy.

Cieszy nas sukces, jaki Fuzja już odniosła – mówi Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu Fuzji w Echo Investment. Sprzedaliśmy już prawie 60% mieszkań I etapu, a łódzki zespół Fujitsu Global Delivery Center wybrał Fuzję na swoją siedzibę. Tworzymy nowy wielofunkcyjny kwartał Łodzi na prawie ośmiu hektarach pofabrycznego terenu. Łączymy w nim nowoczesną architekturę z historyczną zabudową, wprowadzając między budynki place miejskie, skwery, alejki, tereny zieleni, w których będzie można się zrelaksować. Nadajemy restaurowanym budynkom nowe funkcje, po to, żeby żyło się u nas wygodnie. Tworzymy miejsce, które już przyciąga ludzi a widok z okien nawet w trakcie budowy zapiera dech – dodaje Anna Malarczyk-Arcidiacono.

 

Jednocześnie z realizacją pierwszego etapu Echo Investment rozpoczęło prace rozbiórkowe i ziemne związane z przygotowaniem placu pod budowę dwóch biurowców w bezpośrednim sąsiedztwie elektrowni. Zaoferują one łącznie prawie dwadzieścia tysięcy mkw. powierzchni do wynajęcia. Obydwa zostaną oddane do użytkowania w 2022 roku. Znajdzie się w nich siedziba Fujitsu Poland Global Delivery Centre.

Fuzja to projekt realizowany przez Echo Investment, który przywróci życie tej części Łodzi. Na blisko 8 hektarach przy ul. Tymienieckiego trwa rewitalizacja pofabrycznego fragmentu miasta. Powstanie tu nowy miejski kwartał zaprojektowany tak, aby przyciągać ludzi. Inwestor tworzy go z poszanowaniem dla historii miejsca i miasta. Historyczne budynki odzyskają swój blask, a dzięki nowym funkcjom znów wypełnią się ludźmi. Nowe obiekty uzupełnią istniejącą tkankę miejską o miejsca do życia, pracy i spotkań. Klimatyczne kawiarnie i restauracje, sklepy z lokalnymi produktami i delikatesy z produktami z całego świata, alejki, place miejskie, zielone skwery i ogródki miejskie wypełnią się wkrótce mieszkańcami, pracownikami, gośćmi i turystami. Historyczny fragment Łodzi wróci do miasta za sprawą Echo Investment w nowym, komfortowym do życia i funkcjonowania wymiarze.

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Jolanta Kuczyńska
Senior Advisor
High Profile sp. z o.o.
K. +48 692 957 017
M. jolanta.kuczynska@highprofile.com.pl