18.07.2023

Ostatni budynek mieszkalny w południowej części kompleksu powstającego w dawnych zakładach fabrycznych Karola Scheiblera w Łodzi otrzymał pozwolenie na użytkowanie, a nowi właściciele już rozpoczęli odbiory swoich lokali. W sprzedaży pozostało kilka mieszkań w tej części inwestycji realizowanej przez Echo Investment.

 

 Fuzja F w południowej części 8-hektarowego kompleksu przy ul. Milionowej właśnie otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Powierzchnia całkowita inwestycji wynosi blisko 17.000 mkw., z czego powierzchnia użytkowa mieszkań zajmuje niecałe 8.800 mkw. Na 7 kondygnacjach znajduje się 156 mieszkań o zróżnicowanych metrażach w układach od kawalerek do przestrzeni z czterema pokojami. Najmniejsze studio liczy 32 mkw. powierzchni, a największy apartament blisko 100 mkw. Do wszystkich mieszkań przynależą balkony, loggie, ogródki bądź tarasy. W Fuzji F znalazło się także 80 komórek lokatorskich i 29 boksów, a dla wygody mieszkańców na parterze zaplanowano rowerownię i trzy wózkownie. W garażu podziemnym znajduje się parking na 146 miejsc postojowych, w tym 61 stanowisk z możliwością instalacji indywidualnej ładowarki elektrycznej. Na parterze budynku zostały zaplanowane 4 lokale usługowe. Do dyspozycji mieszkańców jest również zielone patio, które sprzyja nawiązywaniu relacji sąsiedzkich i wspólnemu spędzaniu czasu. Znajdują się tu stanowiska na stojaki rowerowe, a także otoczone zielenią drewniane siedziska, leżanki i podesty.

 

– Cieszymy się, że nasz projekt spotkał się z tak dużym zaufaniem i zainteresowaniem, a kolejni właściciele mieszkań w Fuzji już mogą zacząć urządzać się w swoim wymarzonym M. Całkowity poziom sprzedaży w naszej inwestycji wynosi obecnie 80%, co oznacza 682 sprzedane mieszkania. Te liczby potwierdzają tylko, że stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, które spełnia oczekiwania dzisiejszych klientów oraz najwyższe standardy jakości. W Fuzji jeszcze w tym roku otwarte zostaną pierwsze koncepty gastronomiczne: Bakery, Deseo, Zdrowa Krowa, Sakana Sushi czy Chinkalnia, a w biurowcu od strony ulicy Milionowej działa już placówka prywatnej sieci przedszkoli i żłobków Luppo Puppo. Ta oferta oraz zagospodarowane tereny zielone w kompleksie stanowią dodatkową wartość dla społeczności mieszkańców Fuzji. Po raz trzeci organizujemy także letnie atrakcje pod hasłem „Fuzja z latem”, podczas których zarówno mieszkańcy inwestycji jak i łodzianie mogą oglądać hity filmowe w ramach kina letniego, skorzystać z ćwiczeń jogi na trawie czy wziąć udział w potańcówkach międzypokoleniowych w zabytkowej Kotłowni – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Echo Investment.

 

Nadal trwają prace budowlane od strony ulicy Tymienieckiego, czyli w północnej części kompleksu. Rewitalizację przechodzą tu dwa historyczne budynki, które zyskają funkcję mieszkaniową. Jeden z obiektów zostanie całkowicie odrestaurowany, a w jego wnętrzach powstanie 171 klasycznych loftów. W drugim zrewitalizowane zostaną zewnętrzne historyczne mury, w otoczeniu których pojawi się nowy budynek oferujący 160 mieszkań loftowych.