30.10.2019

#KadryzTymienieckiego – Fuzja i Echo Investment zapraszają do konkursu fotograficznego!

Tkalnie, bielarnie, bele bawełny, zapracowane włókniarki, maszyny z XIX i XX wieku, ceglane mury czy eleganckie detale architektoniczne. Jak wyglądało dawne imperium Karola Scheiblera? Jak działał zakład w czasach Unionteksu? Gdzie w zapomnianych, opuszczonych wnętrzach można odkryć piękno? Co kryje się pod warstwami farby na ścianach? Odpowiedzi na te pytania szukają historycy, miłośnicy Łodzi, a także Fuzja i Echo Investment. Inwestor, który przywraca ten zamknięty teren do życia i daje mu nową przyszłość, ogłasza konkurs #KadryzTymienieckiego. Poszukiwane są najciekawsze zdjęcia ilustrujące dawną i niedawną przeszłość Fuzji, a także jej teraźniejszość. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na wystawie.

 

Do konkursu zaproszeni zostali wszyscy, którzy kiedykolwiek odwiedzili teren dawnych zakładów Scheiblera przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Celem jest zachowanie w kadrach historii miejsca do niedawna zapomnianego, które Echo Investment zamienia w tętniący życiem fragment Łodzi. Dla organizatorów ważne jest indywidulane spojrzenie i wrażliwość w pokazywaniu nieoczywistego piękna tego terenu. Zdjęcia mogą ilustrować pofabryczną przestrzeń, historyczne budynki: ich wnętrza, ale również detale architektoniczne. Do konkursu można zgłaszać zdjęcia zrobione dawno temu albo aktualne, sfotografowane podczas niedawnych spacerów.

 

– Teren naszej inwestycji był przez lata zamknięty i niedostępny dla odwiedzających. Ponieważ pracujemy na to, by był to otwarty i przyjazny fragment Łodzi, który przyciągnie ludzi, zdecydowaliśmy się już na etapie budowy otworzyć naszą przestrzeń dla odwiedzających, pasjonatów historii, fotografii i architektury. Zaprosiliśmy łodzian na cykl spacerów z przewodnikiem. Podczas wakacyjnych spotkań “Soboty w Fuzji” odwiedziło nas niemal 300 osób. Goście, z reguły wyposażeni w aparaty i telefony komórkowe, bardzo chętnie uwieczniali to, co jeszcze niedawno było poza zasięgiem ich wzroku – mówi Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu Fuzji. – Jesteśmy bardzo ciekawi również zdjęć dawnych, obrazujących historię tego miejsca m.in. z czasów funkcjonowania tu państwowych zakładów produkcji bawełny. Mamy nadzieję stworzyć naprawdę duży zbiór ciekawych spojrzeń na to miejsce, który zaprezentujemy na wystawie w Fuzji dodaje Anna Malarczyk-Arcidiacono.

 

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli okazję odwiedzić teren Fuzji – część dawnego imperium Scheiblera położoną przy ul. Tymienieckiego 5/7. Wystarczy, że na swoim koncie na Instagramie opublikują zrobione przez siebie zdjęcie, oznaczą profil @fuzjalodz oraz wstawią konkursowy hasztag #KadryzTymienieckiego. Na zdjęcia czekamy do 15 listopada 2019 r. do godz. 12:00. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20 listopada 2019 r.

 

Dwadzieścia najlepszych prac, wybranych przez komisję konkursową, zostanie zaprezentowanych w formie wystawy na terenie Fuzji, a ich autorzy otrzymają zaproszenie na wernisaż zorganizowany na przełomie listopada i grudnia b.r. Autorzy trzech najlepszych zdjęć będą mogli wziąć udział w wyjątkowym “Foto Day w Fuzji” z możliwością wejścia do miejsc niedostępnych dla gości oraz otrzymają dysk zewnętrzny o pojemności 2TB. Pozostali autorzy zdjęć wybranych na wernisaż otrzymają gadżety Fuzji.

 

O Fuzji

 

Fuzja to wyjątkowy fragment Łodzi, pełen historii, przed którym otwiera się fascynująca przyszłość. Dawne imperium włókiennicze Karola Scheiblera wraca do miasta za sprawą Echo Investment, które z wielką dbałością przywraca do życia jego teren, tworząc z niego przyjazny, otwarty i pełen energii fragment miasta. Jego sercem będzie zabytkowa, secesyjna elektrociepłownia, która przez lata zapewniała moc dla całego zakładu, później – kiedy już nie była potrzebna dla funkcjonowania zakładów – inspirowała artystów, ale już wkrótce otworzy się dla wszystkich. Fuzja w harmonijny sposób łączy wszystkie aspekty życia: mieszkanie, odpoczynek, pracę i rozrywkę. Liczne usługi i udogodnienia znajdujące się na wyciągnięcie ręki oraz rozwiązania smart home w mieszkaniach zapewnią wygodę i przyjemność z życia tu na co dzień. Place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone połączą zabytkową tkankę z nowoczesną architekturą, zachęcając do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Pofabryczne zabudowania wkrótce zapełnią się pracownikami biur, mieszkańcami, miłośnikami jedzenia, dobrej kawy i spotkań z przyjaciółmi. Fuzja już wkrótce stanie się przyjazną i atrakcyjną częścią Łodzi.

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Jolanta Kuczyńska
Senior Advisor
High Profile sp. z o.o.

 

K. +48 692 957 017
M. jolanta.kuczynska@highprofile.com.pl