05.08.2021

Każdy wakacyjny weekend w łódzkiej Fuzji to kolejna dawka pozytywnej energii i świetnej zabawy! Nie inaczej będzie i tym razem! W najbliższą sobotę w zabytkowych murach XIX-wiecznej elektrowni Karola Scheiblera odbędzie się druga odsłona międzypokoleniowej potańcówki. W rytm największych przebojów granych na żywo do tańca ruszą dziadkowie, rodzice i wnuki. Fuzja w weekend zaprasza także na jogę w plenerze, turnieje szachowe, rodzinne zabawy oraz filmowy wieczór z seansem dla dzieci i dorosłych. Najlepsze wakacyjne atrakcje w mieście – kierunek Fuzja!

 

Wakacje już na półmetku, warto zatem łapać wszystkie chwile wypoczynku i korzystać z przygotowanych atrakcji. Gdzie wakacyjny puls miasta bije najmocniej? Oczywiście w Fuzji! To tu na terenie Ogrodów Anny oraz w klimatycznym wnętrzu historycznej Kotłowni przez całe lato tańczymy, śpiewamy, oglądamy znakomite filmy, gramy i odpoczywamy, tak jak lubimy najbardziej – aktywnie lub z kubkiem aromatycznej kawy od Pana Rowerskiego. W Fuzji każdy bez względu na wiek z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie!

 

W najbliższą sobotę (7 sierpnia) w klimatycznym wnętrzu historycznej Kotłowni odbędzie się kolejna odsłona międzypokoleniowej potańcówki, organizowanej przez Garnizonowy Klub Oficerski. Sukces pierwszej zabawy tanecznej, która odbyła się tego lata w Fuzji, zaowocował kolejnymi tanecznymi imprezami zaplanowanymi właśnie na 7 oraz 21 sierpnia. Do wspólnego tańca gości porwie zespół muzyczny, który zabierze nas w podróż poprzez największe hity ostatnich dziesięcioleci. Zabawa, która w tanecznym rytmie łączy pokolenia potrwa od godziny 16:00 do godziny 21:00. Z kolei w niedzielny wieczór 8 sierpnia Fuzja zaprasza na spotkanie z dobrym filmem. W ramach Kina Letniego o godzinie 21:00 w zabytkowej przestrzeni elektrowni wyświetlony zostanie znakomity francuski film z dużą dawką czarnego humoru pt. „Deerskin”, w reżyserii Quentina Dupieux. Wcześniej, o godzinie 18:30 odbędzie się z kolei Mini Polówka, podczas której młodzi widzowie będą mogli obejrzeć jedną z najlepszych propozycji francuskiego kina, film pt. „Tajemnica Raoula Taburina”. Ta niezwykła historia opowiedziana przez reżysera Pierre’a Godeau podbiła serca widzów na całym świecie. Jaką tajemnicę skrywa tytułowy bohater? Dowiemy się tego w najbliższe niedzielne popołudnie.

 

Poranek z jogą? Oczywiście! Po raz kolejny o nasze dobre samopoczucie oraz harmonię ducha i ciała zadba łódzka szkoła Lido Movement Studio, która do wspólnych ćwiczeń w Ogrodach Anny zaprasza w niedzielny poranek w godzinach 10:00 – 12:00. Nie zawiedzie również Szkoła Gry w Szachy „Krzyś”. Przy szachownicy spotykamy się w sobotę (nauka gry) oraz w niedzielę (miniturnieje) w godzinach 11:00 – 14:00. W Ogrodach Anny przez cały czas trwa akcja „Książkobranie”, która polega na wymianie książek z innymi czytelnikami. W każdą sobotę w godzinach 10:00 – 18:00 można ponadto skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego oraz porad ekspertów. Lubicie planszówki? Jesteście miłośnikami aktywnego wypoczynku? W Ogrodach Anny na gości czekają nie tylko gry planszowe, ale również bule i piłkarzyki. Zagrać można tu także w ping-ponga oraz badmintona.

 

Szczegółowy harmonogram sierpniowych wydarzeń w Fuzji znajduje się na stronie https://fuzja-echo.pl/fuzjalodz/fuzja-z-latem/fuzja-z-latem-w-ogrodach-anny/

 

Ogrody Anny oraz zabytkowa elektrownia Karola Scheiblera zlokalizowane są w Fuzji przy ulicy Milionowej 6a. Tuż obok kompleksu od strony ulicy Milionowej znajduje się oznakowany parking, gdzie można pozostawić swój samochód. Na terenie Fuzji zlokalizowane są także stojaki rowerowe.