04.01.2021

W łódzkiej Fuzji zakończyła się budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych, więc właściciele mieszkań już odbierają klucze. Przy odbiorze otrzymują od dewelopera Echo Investment upominki od lokalnych przedsiębiorców, którzy sąsiadują z Fuzją.

Od kilku dni Echo Investment przekazuje klucze do mieszkań w dwóch budynkach Fuzji, które powstały przy ul. Milionowej. Odbiór nowego mieszkania to dla klientów ważny moment, dlatego deweloper postanowił go dodatkowo zaakcentować. Właściciele lokali otrzymują na nowe mieszkanie upominki zakupione „po sąsiedzku” od małych, lokalnych biznesów. Do współpracy w inicjatywie Fuzja zaprosiła sklep z ekologiczną żywnością Ekolas oraz klimatyczną rzemieślniczą kawiarnię Coffeehood. Właściciele kawiarni – Asia i Michał – przygotowali dla mieszkańców Fuzji i jednocześnie swoich nowych sąsiadów, zestawy najlepszych kaw, których ziarna sprowadzają z małych, certyfikowanych plantacji.

– Bardzo cieszymy się, że tuż po sąsiedzku powstaje Fuzja. Już teraz witamy naszych przyszłych sąsiadów i serdecznie zapraszamy na filiżankę espresso do naszej kawiarni. Coffee bar prowadzimy od czterech lat, to było i jest nasze marzenie, które realizujemy z ogromną pasją i na małą skalę, tak by nie stracić nic z rzemieślniczego charakteru tego miejsca. Współpraca, do której zostaliśmy zaproszeni przez Fuzję to fantastyczna inicjatywa. Szczególnie w dzisiejszych czasach warto wspierać się wzajemnie i stawiać na lokalną wspólnotę – mówi Michał Grabski, właściciel Coffeehood.

W pierwszym etapie Fuzji powstały dwa budynki z 274 mieszkaniami o metrażu od 29 mkw. do 111 mkw.

– Tworzymy tu przestrzeń, w której mieszkańcy będą czuć dobrze i bezpiecznie. Otoczenie historycznej zabudowy, niezwykły klimat pofabrycznej architektury, zieleń i atrakcyjny plac, lokalizacja w centrum miasta oraz nowoczesne technologie w mieszkaniach – wszystko to czyni Fuzję miejscem absolutnie wyjątkowym. Wyjątkowość tę tworzy również lokalna społeczność i sąsiedztwo. Wraz z kluczami, przekazujemy każdemu klientowi drobne upominki, które pochodzą od małych, lokalnych i rodzinnych konceptów. Wierzymy, że będzie to początek sąsiedzkiej znajomości, a przy okazji wsparcie dla tych lokali w trudnym czasie – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Projektów Mieszkaniowych Echo Investment.

Fuzja – 600 mieszkań w sercu miasta

Deweloper rozpoczyna budowę trzeciego apartamentowca na terenie dawnych zakładów Karola Scheiblera (etap Fuzja II). Budynek będzie gotowy w połowie 2022 roku. Generalnym Wykonawcą tej części inwestycji została firma Erbud, a koszt prac wyniesie 43,8 mln zł netto.

Fuzja realizowana przez Echo Investment przywróci życie pofabrycznym terenom w Łodzi. Na blisko 8 hektarach położonych między ulicami Tymienieckiego a Milionową zrewitalizowane historyczne budynki odzyskają swój blask, a dzięki nowym funkcjom znów wypełnią się ludźmi. Powstaną tu także kolejne obiekty, które uzupełnią istniejącą tkankę miejską o nowe miejsca do życia, pracy i spotkań. Obecnie trwa budowa dwóch biurowców, które staną się siedzibą firmy Fujitsu. Z kolei w historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje. Powstaną nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą prawie 4 ha. W połowie przyszłego roku oddany zostanie pierwszy fragment – plac przy Elektrowni, który stworzy nową, wyjątkową przestrzeń spotkań i aktywności społecznych. Wszystko to sprawi, że Fuzja będzie unikalnym miejscem na mapie Łodzi, atrakcyjnym dla pracowników, mieszkańców i turystów.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Aleksandra Kaczorowska
PR Manager
Beyond Public Relations
+48 504 907 388
a.kaczorowska@bepr.pl