Wystartowała sprzedaż mieszkań w trzecim apartamentowcu w wielofunkcyjnym projekcie Fuzja w Łodzi. Budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych jest blisko zakończenia, trwają także prace renowacyjne fasady zabytkowej elektrowni Karola Scheiblera. Za projekt inwestycji, która połączy funkcje biurową, mieszkaniową oraz handlowo-usługową, odpowiedzialne jest uznane biuro architektoniczne Medusa Group.
Fuzja to projekt realizowany przez Echo Investment, który przywróci życie dawnej fabryce Karola Scheiblera w Łodzi. Na blisko 8 hektarach przy ul. Tymienieckiego trwa rewitalizacja dotychczas zamkniętego fragmentu miasta, który –wraz z oddaniem pierwszego fragmentu placu przy Elektrowni latem 2021 r. – otworzy się na mieszkańców, pracowników i odwiedzających.
Realizacja I etapu, w którego skład wchodzą dwa apartamentowce zbliża się ku końcowi. Już w tym roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na teren Fuzji. Widząc duże zainteresowanie tym projektem, Echo Investment podjęło decyzje o rozpoczęciu sprzedaży mieszkań w kolejnym budynku. W trzecim apartamentowcu znajdą się 237 komfortowe lokale dla tych, którzy chcą żyć wygodnie w zrewitalizowanej części Łodzi z niepowtarzalną atmosferą i licznymi udogodnieniami na wyciągnięcie ręki. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone inteligentny system zarządzania mieszkaniem Echo Smart, który pozwala na zaprojektowanie przestrzeni tak, by spełniała oczekiwania domowników dotyczące wygody i bezpieczeństwa.
– Już niedługo historyczny fragment Łodzi wróci do miasta w nowym, komfortowym do życia i funkcjonowania wymiarze. Chcemy, by powstał tu nowy miejski kwartał zaprojektowany z poszanowaniem dla jego przeszłości. Widzimy, że nasza wizja przemawia do ludzi. Krok po kroku oddajemy tę przestrzeń do użytku. Zaczynamy od mieszkań w I etapie, a następnym krokiem będzie oddanie części biurowej dla łódzkiego zespołu Fujitsu Global Delivery Center, który wybrał Fuzję na swoją siedzibę.– mówi Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu Fuzja w Echo Investment. – W Fuzji łączymy nowoczesną architekturę z historyczną zabudową, wprowadzając między budynki place miejskie, skwery, alejki, tereny zieleni, w których będzie można się zrelaksować. Nadajemy rewitalizowanym budynkom nowe funkcje, po to, żeby żyło się u nas wygodnie – dodaje Anna Malarczyk-Arcidiacono.
Przyszli lokatorzy narożnego apartamentowca, który realizowany będzie w ramach drugiego etapu mieszkaniowej części Fuzji, będą mogli cieszyć się widokiem z okien na otwarty, rekreacyjny dziedziniec oraz na zielony plac przed Elektrownią. Ponadto będą mogli korzystać z zewnętrznych floorboxów, do których można podłączyć m.in. laptopa i pracować komfortowo na świeżym powietrzu. Dziedziniec został zaprojektowany tak, by mała architektura użytkowa spełniała potrzeby różnych grup, a także umożliwiała wspólne spędzanie czasu. Projektanci przewidzieli m.in. wygodne siedziska i miejsca rekreacyjne, stojaki na rowery czy duże donice do indywidualnej uprawy roślin. Co istotne, choć dziedziniec jest otwarty, wciąż gwarantuje poczucie prywatności ze względu na podniesienie terenu o 1,5 m w stosunku do placu przy Elektrowni.
Doświadczenie pandemii wyczuliło dewelopera na kwestie bezpieczeństwa oraz komfortu funkcjonowania w warunkach ograniczenia mobilności, stąd w części mieszkaniowej Fuzji nie zabranie kreatywnej przestrzeni dla dzieci oraz miejsca dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. W drugim etapie projektu Echo Investment wprowadziło rozwiązania ograniczające konieczność dotykania rzeczy w przestrzeniach wspólnych: holach, korytarzach czy klatkach schodowych. Dlatego mieszkańcy będą mogli m.in. pobrać na swój smartfon specjalną aplikację, za pomocą której otworzą drzwi wejściowe do budynku oraz bramę garażową, a także zawołają windę, która zawiezie ich na ich piętro.
Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do trzeciego budynku mieszkalnego w Fuzji w drugim kwartale 2022 roku. Docelowo cały projekt będzie składał się z czterech apartamentowców z ponad 600 lokalami, a także z biur o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje – łącznie około 15 tys. mkw. Powstaną nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą prawie 4 ha. Będą one otwarte nie tylko dla pracowników czy mieszkańców Fuzji, ale będą mogli z nich korzystać wszyscy odwiedzający. Już niedługo oddany zostanie pierwszy fragment placu przy Elektrowni, który stworzy nową, wyjątkową przestrzeń spotkań i aktywności społecznych. Wszystko to sprawi, że Fuzja będzie unikalnym miejscem na mapie Łodzi, atrakcyjnym dla pracowników, mieszkańców i turystów.
Dodatkowych informacji udziela:
Aleksandra Kaczorowska PR Manager Beyond Public Relations |
+48 504 907 388 a.kaczorowska@bepr.pl |