29.07.2021

To, że w Fuzji wiele się dzieje, wie już chyba każdy. Jednak propozycje na najbliższy weekend z pewnością niejednego zaskoczą i sprawią, że mieszkańcy Łodzi tłumnie przybędą do dawnej fabryki Karola Scheiblera przy ul. Milionowej 6a.  Będzie się działo! Joga w plenerze, także wieczorem, gra w szachy, darmowy przegląd rowerów, targi wymiany, warsztaty roślinne i tkackie oraz oczywiście TME Polówka – w tym nowość – pokaz dla dzieci. A to i tak tylko część wydarzeń. Co w programie w ramach „Fuzji z latem” w sobotę (31.07) i niedzielę (01.08)?

 

Fuzja na najbliższy weekend ponownie przygotowała masę bezpłatnych atrakcji, które przypadną do gustu zarówno starszym, jak i najmłodszym mieszkańcom Łodzi i okolic. W planach znane już i lubiane wydarzenia, jak i wiele nowości. Co dokładnie?

 

Planszówki, wielka szachownica, boisko do badmintona, ping-pong i trambambule oraz punkt „Książkobranie” – to wszystko czeka w strefie gier i zabaw rodzinnych w Ogrodach Anny przez cały weekend w godz. 10:00-22:00. W godz. 11:00-14:00 planowana jest nauka gry w szachy, a w niedzielę miniturniej pod egidą Łódzkiej Szkoły Szachowej „Krzyś”. W sobotę od 10:00 do 18:00 dostępny będzie też Bike Service, gdzie specjalista bezpłatnie wykona profesjonalny przegląd roweru oraz drobne naprawy. W tych samych godzinach trwać będą też targi wymiany.

 

Targi Wymiany to najnowsza propozycja Fuzji, która ma szansę na stałe wpisać się w wakacyjny repertuar. Na czym polega wydarzenie? Każdy może przynieść nieużywaną już rzecz i wymienić ją na coś innego. Mogą to być ubrania, książki, rośliny, płyty CD lub winylowe oraz wiele innych akcesoriów, które już się znudziły, a komuś innemu mogą się jeszcze przydać. Na miejscu na łodzian będą czekały odpowiednio oznaczone ekspozytory oraz koordynatorzy, którzy pomogą zorganizować wymianę. Wydarzenie zostanie połączone z akcją charytatywną na rzecz łódzkiej Fundacji Niechciane i Zapomniane. Chętnych, którzy będą chcieli wesprzeć zwierzaki, którymi opiekuje się fundacja zapraszamy do przynoszenia nieużywanych, ale zadbanych akcesoriów tj. obroże, smycze, akcesoria do wyczesywania, zabawki dla psów i kotów (nie pluszowe), a także dużych koców czy ręczników oraz podkładów pooperacyjnych.

 

To jednak nie wszystko. Sobota upłytnie także pod znakiem warsztatów. I to nie byle jakich! O 11:00 i 14:00 odbędą się warsztaty roślinne, które przygotowało „Schronisko dla roślin”. Na chętnych czeka radość tworzenia kul mchowych – kokedama. Kolejną porcję ciekawych zajęć gwarantuje Tartaruga, czyli autorska pracownia tkacka, która proponuje warsztaty włókiennicze. O godzinach 12:00 i 15:00 zarejestrowani wcześniej uczestnicy utkają samodzielnie makatki, które zabiorą do domu, by powiesić je na ścianie. W sobotę Ogrody Anny odwiedzi też studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych – Alicja Tkaczyk. Młoda artyska pokaże, w jaki sposób nadać nieużywanym ubraniom drugie życie w myśl idei upcyklingu. Ostatnią sobotnią atrakcją będzie nocny trening jogi. Zajęcia zaczną się o godz. 20:00 w niezwykłej przestrzeni kotłowni.

 

Równie ciekawie w Fuzji upłynie niedziela. Jak co tydzień w godz. 10:00-12:00 odbędą się plenerowe warsztaty jogi z Lido Movement Studio, a w samo południe w ramach „Psiej Stacji” zajęcia dla właścicieli i ich psów, podczas których porozmawiamy o emocjach pupili. Niedziela to także okazja na ponowne spotkanie ze „Schroniskiem dla roślin”. Od 10:00 do 18:00 będzie można wymienić się roślinami oraz podpytać specjalistów o to, jak właściwie dbać o kwiaty.

 

Weekend w Fuzji tradycyjnie zwieńczy seans filmowy. Tym razem zaczniemy wcześniej MINI POLÓWKĄ, czyli kinem dla dzieci. To pierwsza edycja Polówki dedykowanej młodszym łodzianom. Specjalnie dla nich, od godz. 18:30 rozpocznie się film „Tajemniczy ogród” w reżyserii Marca Mundena. Później, jak co tydzień, od 21:00 w historycznej kotłowni odbędzie się projekcja dla dorosłych – „Kafarnaum”, reż. Nadine Labaki.

 

Zapraszamy! Szczegółowy harmonogram oraz regulamin wydarzeń znajduje się na stronie https://fuzja-echo.pl/fuzjalodz/fuzja-z-latem/fuzja-z-latem-w-ogrodach-anny/

 

Zapisy na warsztaty prowadzone są drogą mailową. By zagwarantować sobie miejsce, należy pisać na adres kontakt@bepr.pl podając w tytule temat warsztatów, a w treści wiadomości: Imię i nazwisko oraz godzinę wybranych zajęć. Uwaga – obowiązuje limit miejsc.

 

Ogrody Anny oraz zabytkowa elektrownia Karola Scheiblera zlokalizowane są w Fuzji przy ulicy Milionowej 6a. Tuż obok kompleksu od strony ulicy Milionowej znajdują się dwa oznakowane parkingi, gdzie można pozostawić swój samochód. Na terenie Fuzji zlokalizowane są także stojaki rowerowe.