04.08.2019

Fuzja atrakcji w dawnej fabryce Scheiblera!

Spacery po secesyjnej elektrowni i dawnym imperium Karola Scheiblera, joga na trawie, rodzinne warsztaty zero waste, premiera filmu „Żywioły” opowiadającego historię dawnej fabryki, saturator przywołujący nutę nostalgii i wata cukrowa dla dzieci – to wszystko w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Soboty w Fuzji”, które odbędzie się 10 sierpnia.

 

Cykl sobotnich wydarzeń na trawie, to bezpłatne sąsiedzkie spotkania organizowane przez Echo Investment na terenie powstającej Fuzji. W ramach każdego wydarzenia odbędą się spacery po pofabrycznym terenie i secesyjnej elektrowni powstałej w 1910 roku wg projektu inż. Alfreda Frischa. Dorośli i dzieci będą mogli poćwiczyć na zielonej trawie w ogrodzie Fuzji i wziąć udział w warsztatach prowadzonych zgodnie z ideą zero waste. W międzyczasie każdy będzie mógł zrelaksować się strefie chillout i powspominać smaki dzieciństwa.

 

– Główną ideą, którą kierujemy się w tworzeniu Fuzji jest wykreowanie miejsca otwartego i przyjaznego dla wszystkich, dlatego już teraz, na początkowym etapie budowy, organizujemy różne wydarzenia. Mają one wspólny mianownik, którym jest budowanie społeczności, bo najważniejsi dla nas są ludzie. Zapraszamy więc wszystkich łodzian, w tym naszych sąsiadów do wspólnego spędzania czasu w klimatycznym miejscu przepełnionym historią oraz do udziału w bezpłatnych wydarzeniach. Przygotowaliśmy różne atrakcje – chcemy, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie, zarówno fan aktywności fizycznej, jak i miłośnik historii czy osoby zainteresowane ekologią. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek! – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment S.A.

 

10 sierpnia w programie:

  • spacer z historykiem, który przybliży historię imperium Karola Scheiblera
  • premierowy pokaz filmu „Żywioły” – historia dawnej fabryki opowiedziana z perspektywy jej wieloletniego opiekuna
  • warsztaty z twórczego recyklingu odpadów opakowaniowych
  • joga na trawie
  • wata cukrowa i lemoniada prosto z saturatora
  • strefa chillout z leżakami, w której można zjeść przyniesione ze sobą przysmaki

 

Cykl sobotnich spotkań w Fuzji rozpoczęliśmy 20 lipca, artystycznym projektem Aleksandry Ignasiak – „Odszarzanie miasta”. W czasie wydarzenia symbolicznie przywróciliśmy kolor na terenie dawnej fabryki Scheiblera i zakładów Uniontex – w miejscu, w którym do niedawna był on codziennością. W ten artystyczny sposób nawiązaliśmy do jego historii – kolorowych strumieni, które powstawały w procesie farbowania tkanin oraz zapoczątkowaliśmy proces metamorfozy przestrzeni, która już niedługo zmieni się w nowy, przyjazny, otwarty dla wszystkich fragment Łodzi.

 

Terminy kolejnych spotkań: 24.08, 7.09, 21.09.

 

„Soboty w Fuzji” odbywają się w Łodzi, w przy ul. Tymienieckiego 5/7, na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera.

 

Termin najbliższego spotkania: 10.08 godz. 11.00 – 15.00. Wstęp wolny.

 

Więcej o wydarzeniu tutaj: https://www.facebook.com/events/1126818557529185/