17.10.2023

W najbliższą niedzielę 22 października w Fuzji w zabytkowym wnętrzu dawnej Elektrowni Karola Scheiblera odbędzie się druga edycja artystycznego festiwalu, na którym tym razem zagości aż 30 lokalnych rękodzielników. Podczas wydarzenia zaplanowane zostały również bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych – także te w całkowicie jesiennym i halloweenowym klimacie z dynią w roli głównej! Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku, gorących napojów i pysznych rozgrzewających dań kuchni tajskiej.

Rękodzieło artystyczne, biżuteria, ceramika, obrazy, ozdoby i dekoracje do domu, a także ubrania, torebki, słodkości i wiele innych unikatowych produktów będzie można zakupić podczas drugiej edycji akcji Fuzja Artystyczna. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 października w godzinach 11:00 – 18:00 w wyjątkowej industrialnej przestrzeni dawnej Kotłowni Elektrowni Scheiblera, czyli secesyjnej perełce zlokalizowanej w kompleksie Fuzja przy ulicy Milionowej 6a. Będzie to niezwykła okazja by spotkać się w jednym miejscu z wieloma lokalnymi artystami i zapoznać się z ich ofertą. Dodatkowo na wszystkich gości wydarzenia czekać będzie kawa, herbata i gorąca czekolada oraz poczęstunek w postaci kosza słodkości. O kubki smakowe zadba z kolei Orient Thai-Food Truck, który zaserwuje rozgrzewające i aromatyczne potrawy. 

Najbliższa edycja Fuzji Artystycznej odbędzie się w iście jesiennym i halloweenowym klimacie. To m. in. za prawą tematycznych warsztatów, które trwać będą w niedzielę równolegle z kiermaszem, w godzinach 11:00 – 18:00. W Kotłowni zlokalizowane będą cztery stanowiska, przy których wspólnie z artystkami tworzyć będziemy dynie z filcu oraz papierowe dekoracje halloweenowe, jak lampiony czy nietoperze. Podczas warsztatów nauczymy się tworzyć własną biżuterią, a także zobaczymy, jak uszyć dynie na szydełku. Warsztaty są bezpłatne i dedykowane dla wszystkich bez względu na wiek.

LISTA WYSTAWCÓW:

🕸️Malowane Korale – biżuteria

🕸️Studio Mini Forma – pracownia kreatywna

🕸️Borse Colorate

🕸️Rękocuda

🕸️CZERWONYguzik

🕸️New Moon by Nika

🕸️Okiku

🕸️Świetlisty Zakątek

🕸️Mariola Szymańska

🕸️Małgorzata Sarah Szymańska 

🕸️Liliana Maciukiewicz- galanteria

🕸️DOBREKO – świece sojowe, kosmetyki i akcesoria ekologiczne

🕸️Ewa Stokowska – prace szydełkowe

🕸️Bogusława Ziębińska -makramy

🕸️Małgorzata Kruszyna – wiklina papierowa

🕸️Agnieszka Nowak – biżuteria

🕸️Ewa Urbańska – pastele

🕸️Barbara Płoszańska – biżuteria

🕸️Bogusława Krzysztofiak- obrazy, bibeloty

🕸️Wiktor Krzysztofiak- osiedlowy antykwariat

🕸️Iwona Gajek – Szydełkowy Bazarek

🕸️Anna Zytke – biżuteria

🕸️Beata Pietrzyk- Tytka Galanta

🕸️Barbara Haładaj- bibeloty

🕸️Weronika Justyńska – Nietoperz.Art

🕸️Paweł Zając -torby Zauszyte

🕸️ Katarzyna Dąbrowska – haft „Kaprysy”