16.09.2019

Elektromobilność w Fuzji.

Echo Investment wspiera elektromobilność i wybór alternatywnych, ekologicznych środków transportu. Dlatego na terenie powstającej Fuzji została uruchomiona pierwsza ładowarka samochodów elektrycznych. Mogą z niej skorzystać klienci biura sprzedaży przy Tymienieckiego 5/7. Docelowo będzie ich więcej. 

16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To czas debaty na tematy związane z rosnącymi problemami infrastruktury drogowej i pogarszającego się stanu powietrza. Inicjatywa przekłada się na wymierne korzyści w kwestii przyzwyczajeń i wybierania ekologicznego transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, która ma na celu zwiększenie świadomości o problemach współczesnych miast, takich jak: hałas, zanieczyszczenia powietrza czy smog, a także zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. To wartości, z którymi się zgadzamy i które wyznajemy na co dzień. Wierzymy, że rozwiązania takie jak ładowarki pojazdów elektrycznych, carsharing, czy dobrze przemyślana infrastruktura rowerowa, to rozwiązania, które poprawiają nie tylko stan środowiska, ale przede wszystkim jakość naszego życia, dlatego wprowadzamy je w Fuzji – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment.

Fuzja to wyjątkowy projekt Echo Investment powstający w sercu miasta pomiędzy ulicami Piotrkowską, Tymienieckiego, Kilińskiego i Milionową na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera. W pierwszym etapie Echo Investment wybuduje dwa budynki mieszkaniowe ze 274 lokalami, do których mieszkańcy wprowadzą się już na początku 2021 roku.

Docelowo projekt będzie się składał z czterech budynków mieszkaniowych z ponad 600 lokalami, a także z biur o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje – łącznie około 15 tys. mkw. Powstaną nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą prawie 4 ha. Mieszkańcy oraz użytkownicy Fuzji będą mogli skorzystać z licznych udogodnień, wśród których są usługi car sharingu, ścieżki rowerowe, stacje serwisowe dla rowerów, paczkomaty czy ładowarki elektryczne. Wszystko to sprawi, że Fuzja  – przemyślana w każdym detalu, wyjątkowa inwestycja, będzie unikalnym miejscem na mapie Łodzi, atrakcyjnym dla mieszkńców i turystów.