FUZJA Z LATEM

Konkurs skierowany do studentów Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego.

 

Zadanie konkursowe:
Przedstaw swoją koncepcję na projekt przestrzeni publicznej na terenie byłych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera.

 

Termin składania prac konkursowych zakończony. 

 

WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY

I miejsce
– miesięczny zagraniczny staż w renomowanym  biurze architektonicznym STIR Architecture w Amsterdamie + 4-dniowa wycieczka do Amsterdamu i Utrechtu po najnowszych realizacjach biura STIR Architecture.

 

II miejsce
– miesięczny  staż w renomowanej polskiej pracowni architektonicznej Medusa Group + 4-dniowa wycieczka do Amsterdamu i Utrechtu po najnowszych realizacjach biura STIR Architecture.

 

III miejsce
– 4-dniowa wycieczka do Amsterdamu i Utrechtu po najnowszych realizacjach biura STIR Architecture.

 

 

„Chcemy, żeby fragment Łodzi, na terenie którego tworzymy Fuzję, był przyjaznym i pełnym życia miejscem. Niedostępny do tej pory kwartał zabudowy pofabrycznej zamieniamy w otwartą, publiczną przestrzeń zachęcającą do interakcji społecznych. Do ceglanych budynków magazynowych i produkcyjnych wprowadzimy nowych użytkowników biur, hoteli, mieszkań i różnorodnej oferty usługowej, gastronomicznej. Wychodzimy poza teren inwestycji, żeby zintegrować Fuzję z istniejącą tkanką miejską. Ważna jest dla nas cała przestrzeń, w tym ogólnodostępne tereny zielone, place publiczne. Kreatywne podejście w jej projektowaniu jest niezwykle istotne dla stworzenia miejsca, w którym każdemu będzie się żyło przyjemniej.

 

Zachęcamy młodych adeptów architektury i urbanistyki do uważnego przyjrzenia się przestrzeni byłych zakładów włókienniczych K. Scheiblera i opracowania ciekawych pomysłów, które mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia jej użytkowników.”

 

Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu

 

 

Materiały do pobrania:

 

Regulamin

Załączniki do regulaminu

Pytania i odpowiedzi