14.07.2022

Już w najbliższy weekend na teren dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera wrócą wakacyjne aktywności współtworzone z łódzkimi partnerami. W wakacyjnym harmonogramie Fuzji zaplanowano same kultowe rozrywki, które w poprzednim sezonie podbiły serca łodzian. Wśród nich znajdzie się kino letnie TME Polówka, potańcówki międzypokoleniowe czy joga na trawie.

 

Lato w Fuzji rozpocznie się już w najbliższą niedzielę – 17 lipca – od zajęć jogi, które poprowadzi łódzka szkoła Lido Movement Studio. I tak w każdy wakacyjny niedzielny poranek od godziny 10:00 zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w praktyce jogi w niezwykłej scenerii Ogrodów Anny,
z widokiem na zrewitalizowaną fasadę zabytkowej elektrowni Karola Scheiblera. Instruktorki będą prowadziły zajęcia ruchowe, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie, będzie miał okazję poznać swoje ciało i przełamać dotychczasową rutynę ćwiczeń. Także w niedzielę, o godzinie 11:00 spod Muzeum Kinematografii ruszy wyjątkowy spacer śladami Anny Scheibler z Łódzkim Szlakiem Kobiet, który zakończy się na terenie Fuzji. Podczas przechadzki przewodniczki – Ewa Kamińska-Bużałek i Marta Zdanowska – przybliżą uczestnikom mało znaną historię życia jednej z najbardziej zasłużonych dla łodzi kobiet. Anna Scheibler pozostawała w cieniu męża, przemysłowca Karola Scheiblera. Miała jednak znaczący wpływ na rozwój scheiblerowskiego imperium włókienniczego oraz miasta. Przeżyła męża o 40 lat, a po jego śmierci to w jej rękach znalazła się większość udziałów Towarzystwa Akcyjnego Manufaktur Bawełnianych Karola Scheiblera. W programie nie zabraknie przystanku w Ogrodach Anny, nazwanych tak na cześć tej znamienitej łodzianki, a także wejścia do zabytkowej elektrowni. W niedzielne popołudnie zapraszamy na międzypokoleniowe spotkania, które rozpoczną się warsztatami prowadzonymi przez łódzki start-up SeniorApp. Od godziny 15:30 przedstawiciele tej inicjatywy będą wprowadzać seniorów w świat nowych technologii i aplikacji mobilnych w ramach szkolenia „Polub się z telefonem”. Wydarzenia będą miały charakter prelekcji grupowej z możliwością skorzystania z indywidualnego instruktażu. Wieczór upłynie z kolei pod znakiem potańcówki zorganizowanej wspólnie z legendarnym Garnizonowym Klubem Oficerskim, która rozpocznie się o godzinie 16:30. Na wspólną zabawę taneczną przy muzyce na żywo zapraszamy wszystkich łodzian, zarówno tych młodszych jak i tych starszych w myśl hasła „Fuzja łączy”. 

 

Do unikatowego wnętrza elektrowni powraca także kino letnie TME Polówka organizowane przez łódzką fundację Plaster, tym razem z repertuarem mrożącym krew w żyłach pod nazwą „Blady Strach”. Pierwsze dwa seanse odbędą się we wtorki 19 i 26 lipca, a kolejne począwszy od 30 lipca będą miały miejsce już co sobotę do połowy września. Letnie pokazy kinowe rozpoczną się projekcją filmu „Mother”, który wyreżyserował Darren Aronofsky z gwiazdorską obsadą Jennifer Lawrence, Javiera Bardem, Michelle Pfeiffer i Eda Harrisa. Ze względu na lokalizację wewnątrz elektrowni seanse będą się odbywały bez względu na warunki pogodowe w urokliwych wnętrzach dawnej kotłowni.

 

Wszystkie atrakcje letnie w Fuzji są bezpłatne. Zajęcia jogi oraz warsztaty i potańcówki potrwają do ostatniego weekendu sierpnia, natomiast seanse kina letniego będą kontynuowane do połowy września. Szczegółowy harmonogram letnich animacji będzie na bieżąco publikowany na profilach społecznościowych inwestycji na Facebooku oraz Instagramie. Wejście na teren Fuzji znajduje się od strony ulicy Milionowej 6. 

 

Harmonogram wydarzeń na lipiec:

 

17 lipiec (niedziela)

10:00 – 11:00 Joga na trawie

11:00 – 13:00 Anna Scheibler. Spacer sladami królowej bawełny z Łódzkim Szlakiem Kobiet (start w Muzeum Kinematografii)

15:30 – 17:00 Warsztat dla seniorów „Polub się z telefonem”

16:30 – 20:00 Potańcówka Międzypokoleniowa

 

19 lipiec (wtorek)

21:00 – 23:00 TME Polówka, film „Mother”

 

24 lipiec (niedziela)

10:00 – 11:00 Joga na trawie

 

26 lipiec (wtorek)

21:00 – 23:00 TME Polówka, film „Niedosyt”

 

30 lipiec (sobota)

21:00 – 23:00 TME Polówka, film „Silent Hill”

 

31 lipiec (niedziela)

10:00 – 11:00 Joga na trawie

15:30 – 17:00 Warsztat dla seniorów „Polub się z telefonem”

16:30 – 20:00 Potańcówka Międzypokoleniowa