18.07.2023

Na najbliższy weekend w dawnych zakładach Karola Schieblera szykuje się potężna dawka rozrywki, zabawy i pozytywnej energii. Tym razem kinomani będą mogli obejrzeć na Polówkowym ekranie „Bękarty wojny”. Niedziela natomiast upłynie pod hasłem „Imieniny Anny”. Oprócz tradycyjnej porannej jogi, na wszystkie Anny i nie tylko, czekać będzie mnóstwo niespodzianek. Do historycznych przestrzeni Fuzji wraca również międzypokoleniowa potańcówka. Ze wszystkich przygotowanych atrakcji korzystać można bezpłatnie.

 

W sobotę, 22 lipca, Fuzja wytoczy „ciężkie działa”. W ramach Letniego Kina TME Polówka widzowie będą mieli okazję zmierzyć się z kultowym filmem magika kina, Quentina Tarantino, „Bękarty wojny”. Nie wszyscy wiedzą, że inspiracją do stworzenia tego obrazu była prawdziwa historia, z pewnością jednak film nie jest kolejną, nieciekawą lekcją historii, a prawdziwie nietuzinkowa rozrywką. Produkcja zdobyła aż 26 nagród, a kluczem do sukcesu była gwiazdorska obsada z Bradem Pittem i zdobywcą Oscara za rolę drugoplanową, Christophem Waltzem. Pokaz rozpocznie się o godzinie 21:00, a przed nim organizatorzy zaplanowali konkursy z nagrodami.

 

Emocje po wieczornym seansie uspokoić pomogą zajęcia z jogi, które tradycyjnie rozpoczną się w Ogrodach Anny w niedzielę o godzinie 10:00. O poranny relaks i zdrową dawkę ruchu zadbają instruktorki jogi z łódzkiej szkoły Lido Movement. Warto mieć ze sobą własną matę do ćwiczeń. To jednak dopiero początek niedzielnych rozrywek. Od godziny 11:00 trwać będą bowiem „Imieniny Anny”, podczas których ogrody Fuzji zamienią się w ogromne „garden party” z licznymi atrakcjami.

Pomysł na celebrację imienin Anny to nasz ukłon w stronę Anny Scheibler, żony Karola Scheiblera, która wspólnie z mężem zarządzała fabryką, a po jego śmierci sama opiekowała się zakładami oraz ich pracownikami. To jedna z najznamienitszych łodzianek, której imieniem nazwaliśmy strefę zieloną w naszym projekcie, a teraz zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy imieninowej – mówi Karolina Prędota-Krystek, Head of Food and Beverage w firmie Echo Investment S.A, będącej właścicielem łódzkiej Fuzji.

 

W niedzielę, 23 lipca, będzie można skorzystać m.in. z darmowych konsultacji pielęgnacyjno – wizażowych i wziąć udział w konkursie z nagrodami od Studia LOOKSUS. Dodatkowo pierwsze 30 uczestniczek i wszystkie panie o imieniu Anna będą mogły zafundować sobie darmowe spa dla ust i dłoni. Podczas wydarzenia chętni będą mogli odbyć konsultacje i pomiary składu ciała z Well Fitness oraz otrzymać darmowe karnety na treningi personalne.

 

W Ogrodach Anny pojawi się również stanowisko łódzkich Amazonek, na którym zainteresowane panie będą mogły skorzystać z porad na temat profilaktyki raka piersi. Miłośnicy wyjątkowych przedmiotów „z duszą” z pewnością spędzą mnóstwo czasu w osiedlowym antykwariacie i przy stoiskach rękodzielniczych z biżuterią, ręcznie malowaną odzieżą, obrazami i galanterią z żywicy. Zaś ku pokrzepieniu ciała pojawi się punkt z domowymi wypiekami oraz lemoniadą. Nuda nie grozi również dzieciom. Na najmłodszych czekać będą warsztaty plastyczne i ogromna kolorowanka przedstawiająca sceny z Fuzji, na której najmłodsi będą mogli zaprezentować swoje artystyczne umiejętności.

 

Dzień zwieńczy jeszcze jedna niespodzianka. Do klimatycznego wnętrza historycznej Kotłowni powróci Międzypokoleniowa Potańcówka. Do zabawy zaprosi, trzeci już rok z rzędu, legendarny Garnizonowy Klub Oficerski. Miłośników dancingu bawił będzie zespół MegStar. Taneczna impreza łącząca pokolenia potrwa od 16:00 do 20:00, a seniorzy, ich dzieci i wnuki bawić się będą w rytm największych hitów ostatnich dziesięcioleci, jak Jambalaya w wykonaniu Anny Jantar, You’re My Heart grupy Modern Talking, czy Konik na biegunach Urszuli. Po szaleństwie na parkiecie na uczestników będą czekały napoje chłodzące. Niezapomniane wspólne chwile, radosne przeżycia i mnóstwo śmiechu – gwarantowane!

 

Aby zawsze być na bieżąco z wydarzeniami odbywającymi się w ramach Fuzji z Latem zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych:

Facebook Fuzjihttps://www.facebook.com/FuzjaLodz

Instagram Fuzjihttps://www.instagram.com/fuzjalodz/

 

Fot. Patryk Grądys